The Sukan

Cerna Lemak Atas Talian

Grand Prix Malaysia 2015 : Keputusan Kelayakan Dan Kedudukan Petak

Encik Bakri pada October 24, 2015

SEPANG: Berikut adalah keputusan kelayakan dan kedudukan petak perlumbaan MotoGP Grand Prix Malaysia 2015 di Litar Antarabangsa Sepang, hari ini.

Keputusan Kelayakan Dan Kedudukan Petak Kategori MotoGP Grand Prix Malaysia

1. Dani Pedrosa (ESP) Repsol Honda (RC213V), 1 minit (m) 59.053 saat (s)
2. Marc Marquez (ESP) Repsol Honda (RC213V), +0.409s
3. Valentino Rossi (ITA) Movistar Yamaha MotoGP (YZR-M1), +0.673s
4. Jorge Lorenzo (ESP) Movistar Yamaha MotoGP (YZR-M1), +0.684s
5. Cal Crutchlow (GBR) LCR Honda (RC213V) , +1.146s
6. Andrea Iannone (ITA) Ducati (Desmosedici GP15), +1.171s
7. Andrea Dovizioso (ITA) Ducati (Desmosedici GP15), +1.370s
8. Maverick Viñales (ESP) Team Suzuki Ecstar (GSX-RR), +1.425s
9. Bradley Smith (GBR) Monster Yamaha Tech 3 (YZR-M1), +1.599s
10. Hector Barbera (ESP) Avintia Racing (Desmosedici GP14 Open), +1.671s
11. Aleix Espargaro (ESP) Team Suzuki Ecstar (GSX-RR), +1.671s
12. Pol Espargaro (ESP) Monster Yamaha Tech 3 (YZR-M1), +1.741s
13. Danilo Petrucci (ITA) Octo Pramac Racing (Desmosedici GP14.2) 2m 01.223s
14. Stefan Bradl (GER) Factory Aprilia Gresini (RS-GP) 2m 01.346s
15. Scott Redding (GBR) Estrella Galicia 0,0 Marc VDS (RC213V) 2m 01.367s
16. Jack Miller (AUS) LCR Honda (RC213V-RS)* 2m 01.725s
17. Alvaro Bautista (ESP) Factory Aprilia Gresini (RS-GP) 2m 01.727s
18. Yonny Hernandez (COL) Octo Pramac Racing (Desmosedici GP14.2) 2m 01.748s
19. Nicky Hayden (USA) Aspar MotoGP (RC213V-RS) 2m 01.829s
20. Loris Baz (FRA) Forward Racing (Forward Yamaha)* 2m 01.862s
21. Toni Elias (SPA) Forward Racing (Forward Yamaha) 2m 02.415s
22. Eugene Laverty (IRL) Aspar MotoGP (RC213V-RS) 2m 02.460s
23. Mike Di Meglio (FRA) Avintia Racing (Desmosedici GP14 Open) 2m 02.964s
24. Anthony West (AUS) AB Motoracing (RC213V-RS) 2m 03.855s

Keputusan Kelayakan Dan Kedudukan Petak Kategori Moto 2 Grand Prix Malaysia

1. Thomas Luthi (SWI) Derendinger Racing Interwetten, Kalex, 2 minit 06.383 saat (s)
2. Johann Zarco (FRA) Ajo Motorsport, Kalex, +0.127s
3. Alex Rins (SPA) Paginas Amarillas HP 40, Kalex , +0.454s
4. Jonas Folger (GER) AGR Team, Kalex, +0.687s
5. Lorenzo Baldassarri (ITA) Forward Racing, Kalex, +0.816s
6. Sandro Cortese (GER) Dynavolt Intact GP, Kalex, +0.841s
7. Takaaki Nakagami (JPN) IDEMITSU Honda Team Asia, Kalex, +1.039s
8. Sam Lowes (GBR) Speed Up Racing, Speed Up, +1.116s
9. Alex Marquez (SPA) EG 0,0 Marc VDS, Kalex, +1.132s
10. Xavier Simeon (BEL) Federal Oil Gresini Moto2, Kalex, + 1.139s
11. Simone Corsi (ITA) Forward Racing, Kalex, +1.150s
12. Julian Simon (SPA) QMMF Racing Team, Speed Up, +1.166s
13. Luis Salom (SPA Paginas Amarillas HP 40, Kalex, +1.252s
14. Mika Kallio (FIN) QMMF Racing Team, Speed Up, +1.253s
**15. AZLAN SHAH (MAS) IDEMITSU Honda Team Asia, Kalex, +1.260s
16. Axel Pons (SPA) AGR Team, Kalex, +1.312s
17. Marcel Schrotter GER) Tech 3, Tech 3, +1.812s
** 18. HAFIZH SYAHRIN (MAS) Petronas Raceline Malaysia, Kalex, +1.823s
19. Franco Morbidelli (ITA) Italtrans Racing Team, Kalex, + 1.943s
20. Thitipong Warokorn (THA) APH PTT The Pizza SAG, Kalex, +1.994s
21. Robin Mulhauser (SWI) Technomag Racing Interwetten, Kalex , + 2.033s
22. Louis Rossi FRA) Tasca Racing Scuderia Moto2, Tech 3, + 2.129s
23. Randy Krummenacher (SWI) JIR Racing Team, Kalex, + 2.129s
24. Ricard Cardus (SPA) JPMoto Malaysia, Suter, +2.317s
25. Xavi Vierge (SPA) Tech 3, Tech 3, +2.683s
26. Edgar Pons (SPA) Italtrans Racing Team, Kalex , +2.703s
27. Florian Alt GER) E-Motion IodaRacing Team, Suter , +2.984s
28. Jesko Raffin (SWI) sports-millions-EMWE-SAG, Kalex , + 3.299s
29. Joshua Hook (AUS) Technomag Racing Interwetten, Kalex, +3.820s
** 30. RAMDAN ROSLI (MAS) Petronas AHM Malaysia Kalex, +3.885s

** Pelumba Malaysia

Keputusan Kelayakan Dan Kedudukan Petak Kategori Moto 3 Grand Prix Malaysia

1. Niccolo Antonelli (ITA) Ongetta-Rivacold (Honda) 2 minit (m) 12.653 saat (s)
2. Jorge Navarro (SPA) Estrella Galicia 0,0 (Honda) 2m 12.700s
3. Miguel Oliveira (POR) Red Bull KTM Ajo (KTM) 2m 12.893s
4. Efren Vazquez (SPA) Leopard Racing (Honda) 2m 12.956s
5. Jakub Kornfeil (CZE) Drive M7 SIC (KTM) 2m 12.987s
6. Danny Kent (GBR) Leopard Racing (Honda) 2m 12.994s
7. Romano Fenati (ITA) SKY Racing Team VR46 (KTM) 2m 13.106s
8. Francesco Bagnaia (ITA) MAPFRE Team MAHINDRA (Mahindra) 2m 13.167s
9. Enea Bastianini (ITA) Gresini Racing Team Moto3 (Honda) 2m 13.232s
**10. ZULFAHMI KHAIRUDDIN (MAS) DRIVE M7 SIC (KTM) 2m 13.280s
11. Hiroki Ono (JPN) Leopard Racing (Honda) 2m 13.282s
12. John McPhee (GBR) SAXOPRINT RTG (Honda) 2m 13.538s
13. Jorge Martin (SPA) MAPFRE Team MAHINDRA (Mahindra) 2m 13.573s
14. Karel Hanika (CZE) Red Bull KTM Ajo (KTM) 2m 13.641s
15. Isaac Viñales (SPA) RBA Racing Team (KTM) 2m 13.668s
16. Brad Binder (RSA) Red Bull KTM Ajo (KTM) 2m 13.745s
17. Stefano Manzi (ITA) San Carlo Team Italia (Mahindra) 2m 13.980s
18. Philipp Oettl (GER) Schedl GP Racing (KTM) 2m 14.040s
19. Alexis Masbou (FRA) SAXOPRINT RTG (Honda) 2m 14.045s
20. Gabriel Rodrigo (ARG) RBA Racing Team (KTM) 2m 14.053s
21. Darryn Binder (RSA) Outox Reset Drink Team (Mahindra) 2m 14.091s
22. Juanfran Guevara (SPA) MAPFRE Team MAHINDRA (Mahindra) 2m 14.103s
23. Lorenzo Dalla Porta (ITA) Husqvarna Factory Laglisse (Husqvarna) 2m 14.116s
24. Andrea Migno (ITA) SKY Racing Team VR46 (KTM) 2m 14.200s
25. Maria Herrera (SPA) Husqvarna Factory Laglisse (Husqvarna) 2m 14.217s
26. Livio Loi (BEL) RW Racing GP (Honda) 2m 14.468s
27. Tatsuki Suzuki (JPN) CIP (Mahindra) 2m 14.551s
28. Manuel Pagliani (ITA) San Carlo Team Italia (Mahindra) 2m 14.617s
29. Jules Danilo (FRA) Ongetta-Rivacold (Honda) 2m 14.763s
30. Remy Gardner (AUS) CIP (Mahindra) 2m 14.912s
31. Ana Carrasco (SPA) RBA Racing Team (KTM) 2m 15.629s
Alessandro Tonucci (ITA) Outox Reset Drink Team (Mahindra) Tiada masa
Andrea Locatelli (ITA) Gresini Racing Team Moto3 (Honda) Tiada masa

** Pelumba Malaysia